DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 29.07.2021 22:12:41 

Vždycky budeme stát na straně koní‚ i kdyby to mělo být proti lidem...

Koně kteří u nás prošli výcvikem

KONĚ, KTEŘÍ U NÁS BYLI VE VÝCVIKU:

(je to pouze seznam, více se dočtete v sekci "Co se dělo..."

1. LUKAS, valach, majitel Josef Hamák, v tréninku 2 měsíce - práce ze země jakožto příprava na reobsedání, základní přiježdění.

2. GRANDE WAY, 3letý hřebec, majitelka Karolína Horáčková, v tréninku 1 rok - převýchova, reobsedání, základní přiježdění a okoukání v terénu ve všech chodech. 

3. BUFFY - tříletá klisna irského tinkera, majitelka Kateřina Hridžak. Obsedání a základy pod sedlem na jízdárně i v terénu ve všech chodech za účelem prodeje. Prodána na Slovensko.

4. QUEBEC v majteku Ranče Koločava (Kateřina Hridžak) - tříletá klisna plemene hafling. Ve výcviku 3 měsíce na práci ze země, základní přiježdění a ježdění v terénu. Prodána k Hradci Králové.

5. HIROSHEA 4letá klisna plemene hafling, majitelka Kateřina Hridžak. Obsedání a základní příprava pod sedlem za účelem prodeje. Prodána ve Středočeském kraji. 

6. CENTOS - 3letý valach, kříženec shagya araba a plnokrevníka. Býval to náš koník, po obsednutí a základech práce ze země i ze sedla byl prodán. Bohužel pár měsíců po prodeji uhynul na koliku. 

7. CENKEENA - plnokrevná klisna, bývala také naše. Prodána do Kostelních Střimelic, poté se nám vrátila a později jsme ji darovali (po úraze) do dobrých rukou (Krkonoše). Klisna je bohužel už také po smrti.

8. ARNOŠT - 18letý kříženec, který u nás strávil jeden rok. Práce ze země, oprava spousty špatných návyků ze sedla, což je u staršího koně poněkud výzva :o) 

9. ALVETA - 16letá klisna ČT, majitelka Anička Strnadlová, ve výcviku cca půl roku. Práce ze země, oprava chybných informací ze sedla.

10. SUN RAIDER - 4letý valach, kříženec paint horse a klusáka. Majitelka Vlaďka Novotná. Ve výcviku 7 měsíců. Práce ze země, přiježdění, ježdění v terénu.

11. GOLD - 10 letý kříženec quarter horse a haflinga, valach, majitelka Ing. Hana Krejčová. V pronájmu a tréninku téměř rok, základní práce ze země i ze sedla, kruhovka, jízdárna a terén.

12. ROCKERY SAN JONES - 10letý kříženec teplokrevníka a quarter horse, valach, majitelka Klára Pěknicová. V dlouhodobém tréninku něco přes rok, práce ze země, správné základy v sedle, spolehlivost v terénu, odstranění problémů při nakládání do vozíku.

13. SMILES - 5 letá teplokrevná klisna, majitelka Lenka Chocenská. V tréninku něco málo přes rok. Práce ze země na základních věcech jako respekt a důvěra, práce v sedle na jízdárně ve všech chodech a první vyjížďky v terénu i osamotě. 

14. GUBA - 8letá klisna plemene hafling, majitelka Romana Mašková. Přišla jako nejezditelná (po nasednutí couvala i v klusu a shazovala jezdce). Práce ze země, práce na psychice koně a důvěře k lidem, reobsednutí a základní práce v sedle (kruhovka i terén). V tréninku 4 měsíce. Klisna prodána do Jizerských hor.

15. TIR - 9 letý teplokrevný valach, majitelka Jana Ludvíková. V tréninku 4 měsíce. Práce ze země na uvolnění, na respektu i na psychice. Práce v sedle na jízdárně i v terénu (opět jsme nejvíce řešili psychiku).

16. FIGARO - 9letý valach, majitelka Renata Nosková, v tréninku 4 měsíce. Práce na uvolňování, důvěře a psychice - ze země i pod sedlem. Figaro nakonec prodán.

17. SARAH - 13letá klisna, ČTxShagya arab, se kterou spolupráce trvala 9 let - od obsedání až po hobby vytrvalost a drezurní tréninky (vedené Vandou Bělinovou), dále nespočet kurzů s Václavem Bořánkem, Bárou Bořánkovou, německým trenérem Kayem Wienrichem. SARAH poslední roky využívána jako školní kůň. Pomohla mnoha lidem. Prodána do výborných rukou i podmínek do Jeseníků. Přejeme jí milující majitele a šťastný a spokojený život.

18. NIK - 1 měsíc, základní práce ze země a začátek v sedle. 

19. LESSTER - 2 měsíce, základní práce ze země, reobsedání a základy v sedle