DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 29.07.2021 22:12:41 

Vždycky budeme stát na straně koní‚ i kdyby to mělo být proti lidem...

NOVINKY

"Když pochopíte, že pracovat musíte hlavně sami na sobě, něco malého se změní a kůň to ví. Ty malé změny na vás samých jsou pro mě největší odměnou v práci, kterou dělám a kterou miluju. A jsou odměnou i pro koně, protože jim je s vámi příjemněji, bezpečněji a tak nějak prostě lépe." Bára Truxová

 

Upozorňujeme na překlep - kurz s Václavem Bořánkem se koná v sobotu 31.7.2021 od 10 hodin!

25.5.2021 přidány informace o kurzech 2021 u nás v Chotěvicích. Tak mrkněte do sekce Kurzy 2021. Aktualizovala jsem také ceník v sekci výcvik. Poslední roky nezvládám řádnou a častější aktualizaci stránek, i když by si to velmi zasloužily. Pokud máte zájem sledovat, co se u mne aktuálně děje, vyhledejte si na facebooku stránku Bára Truxová - Jezděte srdcem. Jsou tam všechny události a pravidelné příspěvky, fotky a občas video. Mějte krásné jaro! Bára T.

 

20.2.2020 do sekce Kurzy 2020 vloženy kurzy, které nás letos čekají v Chotěvicích. Je toho nějak hodně, tak mrkněte jestli se k nám na nějaký nepřidáte :o) B.

 

13.11.2019 před pár dny byl spuštěn projekt na prodej plánovacího kalendáře 2020 na HITHIT, který nabízí kromě kalendářů i další benefity (pobyt u nás či výcvik), tak se mrkněte. Za přispění budeme rádi moc, za sdílení také. Pomozte nám dostat kalendáře do světa mezi lidi. Děkujeme!

https://www.hithit.com/cs/project/6873/planovaci-kalendar-2020-jezdete-srdcem

    

4.10.2019 minulý kurz jsme bohužel ve víru podivných situací, "náhod" a příhod museli zrušit. Moc nás to mrzelo, a Václav Bořánek byl tak hodný, že nám navrhnul náhradní termín, a to 19. října. Moc rádi bychom ho uspořádali, a bez vás diváků to půjde těžko. Máme navíc jedno uvolněné místečko pro zájemce o účast s koněm. Více informací v sekci "Kurzy" a nebo na Dasike@centrum.cz B.

24.9.2019 v sobotu 28. září se uvidíme na posledním letošním kurzu s Václavem Bořánkem u nás doma v Chotěvicích. Více info v sekci "Kurzy". Těšíme se na vás! B.

17.6.2019 na neděli 30. června pro vás chystám kurz s názvem Chci si koupit vlastního koně. Bude o tom, co by člověk měl vědět a znát předtím, než si pořídí tu velkou zodpovědnost se jménem kůň. Cena 400,- Kč, 9-13h. Přihlášky na Dasike@centrum.cz B.

15.5.2019 19. května Kopytářský kurz se Zdeňkem Langmajerem. Cena 500,-Kč, dopolední teorie, odpolední ukázka strouhání. Pouze poslední dvě divácká místa. Přihlášky na Dasike@centrum.cz

 

28.1.2019 vložen nový článek a také do sekce Kurzy 2019 malé info k prvnímu kurzu, který je už za tři týdny! B.

23.12.2018 

Poslední dobou toho mám tolik, o čem bych chtěla psát, ale nějak není čas, a tak bych ráda alespoň na závěr roku napsala o tom, co ve mně nejsilněji převládá. A tím je pocit vděčnosti. Za život, kterej můžu žít. Za ty, se kterými ho můžu prožívat. Za to, že mám kde bydlet, co jíst, že mám koho milovat a o koho se starat. Za to, že mám tu nejlepší rodinu jakou bych si mohla přát. Za práci, kterou můžu dělat. Za koně i lidi, které při té práci potkávám. Všichni jste úžasní a dokonalí tak jak jste! Jsem vděčná za každého z vás. Nejen proto, že díky vám můžu dělat to, co mě ze všeho nejvíc baví a naplňuje, a že to můžu dělat celý rok! Letos je to první zima, kdy se mi sešli lidi, kteří se na to při prvním mrazíku nevyprdli a trénují dál i v ne úplně příznivých měsících. Kteří dají přednost bahnu před gaučem, sněhu a dešti před televizí, větru před ledničkou a koním celkově před teplem u kamen. Kteří se chtějí něco naučit a myslí to fakt vážně. Díky za to. Odměnou budiž vám to, co vám už nikdy nikdo nevezme. Znalosti, zkušenosti a krásný pocity radosti, který zažíváte když se něco povede. Mám radost s vámi. Moc dobře jsem si vědoma toho, že často jsou pro vás tréninky finančně náročné, a i tak vám to za to stojí. Proto dáte tréninkům přednost, i když byste si mohli koupit něco "krásně" materiálního. Ale tohle je víc a vy to víte. Pro mě to moc znamená a možná vás to překvapí, ale každý z vás mě také učí a něčím obohacuje. I ten, kdo přichází plný strachu, s rozsypaným životem, s nespokojeností ve vztazích nebo nespokojený se sebou. Učíte mě o životě, svými příběhy. Učíte mě i u koní, ať už tím, že potvrzujete to co učím, jste živými důkazy toho, že to funguje, důkazy dokonalosti horsemanshipu. Po čase krásně mlčky, tiše a s potutelným úsměvem sleduju, jak vás to mění. Nejen v přítomnosti koní a ve vztahu k nim, ale celkově. Jste měkčí, uvolněnější, usměvavější, sebejistější a často i trpělivějšími a citlivějšími lidmi. Na závěr jedno malé, a přesto velké - DÍKY.

Žijte srdcem! Bára Truxová

 

 

19.12.2018 splněný sen - kalendář pro koňáky na rok 2019. Plánovací, inspirační, vytvořen s láskou a radostí - tuhle energii si nese s sebou. Na každý měsíc je kromě možnosti naplánovat si práci až pro 5 koní také fotka a u ní citát či výrok nějakého horsemana. V kalendáři je prostor pro důležité poznámky a kontakty a přehledný kalendář na rok 2020. K dispozici je posledních 8 kousků, takže pokud má někdo ještě zájem, napište si na Dasike@centrum.cz - cena je 350,-Kč s poštovným (posíláme doporučeně Českou poštou). Mějte Vánoce na pohodu, stres přenechte jiným a užívejte si krásné zimní chvíle s těmi, se kterými je vám dobře! Bára Truxová

 

18.9.2018 zdravíčko po dlouhé době :o) v sekci Článečky najdete kraťoučký článek na téma Proč kůň nerozumí a rozhodně stojí za zamyšelní. Hezké počteníčko! Bára Truxová (Břusková)

 

8.4.2018 "Pomocí citu může jezdec modelovat přemýšlivého koně, může změnit bezpočet maličkostí s velkým významem pro koně i lidskou bezpečnost při práci s ním. Tyto maličké změny se člověk může naučit vnímat tak jako je vnímá kůň, nejsou však rozeznatelné pro každého. Pozorování a pochopení vyžadují velkou trpělivost a cit. Ne každý člověk dokáže na tomto vcítění postavit svůj vztah s koněm." Leslie Desmond

7.4.2018 jaro už je tu a začínáme dávat dohromady osazenstvo letošních kurzů s Vaškem Bořánkem. A tak kdo máte zájem se zúčatnit, zašlete přihlášku na mail: Dasike@centrum.cz s Vaším jménem (nebo jmény pokud je vás více) a telefonním kontaktem (abychom vám dali vědět v případě neočekávaných událostí). Na kurz si pak s sebou vemte dobrou náladu a taky notýsek a propisku, informací bude hodně - jako vždy ;) 

A ještě jeden jarní tip:

Na chvíli se zastavte a poslouchejte. Sebe. Ne to ego, ne ten chtíč, ne to že něco musíte... stihnout... jen chvíli buďte se sebou a zaposlouchejte se do vašeho nitra. ASPOŇ JEDNOU. Jak vám je? Jak se cítíte? Zkuste v sobě najít klid. A s tou pohodou teprve jděte za svým koněm. Uvidíte, že mu možná bude lépe než kdy jindy... Bára.

12.2.2018 přibyl nový článek zatím o prvním koni ve výcviku v roce 2017 (trošku nestíhám, no...) a najdete ho v sekci Co se dělo... 

Ani nevíte jak se těším na jaro. U nás v Chaloupce pod horama je klid a tak je i čas na práci s našima koníkama - snažím se ten čas věnovat svému nejmladšímu valáškovi a udělat z něj koně jezdeckého :o)  Za měsíc a půl tady přivítáme první koníky, jak na ustájení, tak i do výcviku. A tak pokud máte nějaké potíže a potřebujete pomoci, neváhejte nás kontaktovat viz. sekce Kontakty. Budu se těšit! B.

1.2.2018 Poloviční pronájem, ustájení a výcvik!

Nabízíme poloviční dlouhodobý pronájem klisny Sarah. Cena 2000,-Kč měsíčně zahrnuje ustájení, krmení, očkování, korektury kopyt. Třikrát do roka přispíváte poloviční částkou na odčervení a docházíte za klisnou 2-3x týdně. Podmínkou pronájmu je minimálně 1x týdně trénink pod vedení Báry Břuskové. Více info osobně. 

Od dubna 2018 nabízíme volné místo na ustájení v režimu 24/7 u nás doma na rodinné farmičce. Chceme do party někoho, koho zajímá horsemanship a chce se touto cestou dále vzdělávat, tzn. má zájem o pravidelné tréninky, má zájem účastnit se i kurzů u nás doma pořádaných (letos 3x Václav Bořánek). Prostě někoho kdo se chce učit být lepší pro svého koně. Máme malé stádo, k dispozici pískovou kruhovku a během roku dostavíme sedlovnu. Více info osobně. 

Nabízíme 1 volné místo na individuální výcvik na klisně Sarah. Je to zkušená a hodná klisna, která vás provede od základů práce ze země až po složitější cvičení ze sedla. Pokud máte zájem o dlouhodobou spolupráci, dlouhodobé ježdění na jednom koni a nebo se chcete dobře připravit před koupí vlastního koně, ozvěte se nám!

Kontakty: Dasike@centrum.cz, tel: 775932903 B.

25.1.2018 již tuto neděli první ze zimních kurzů u nás doma (více viz. v sekci Kurzy 2018).

Dále bych vás ráda odkázala na facebookovou stránku Bára Břusková - Cesta do koňské duše, kde najdete spousty fotek, aktuálních informací z tréninků i nějaká videa naší práce s koňmi. Tak můžete nakouknout ;o) B

.

 

17.1.2018 info o zimních kurzech najdete v sekci Kurzy 2018. Dále je naprodej moje klisna Sarah, viz. níže:

Vnitřně se s tím smiřuju už dlouho, popravdě několik let. Ale protože dospívám do fáze, kdy začínám mít problém učit na mých koních a vidím to, že když se střídají lidi ( i když nechávám limit dva nebo tři lidi na koně a ostatní odmítám, tak během roku se jich prostě celkově vystřídá mnohem víc - někdo onemocní, někdo pořídí svého koně, a tak přicházejí noví lidé..) tak ty koně to dobře nenesou. Ideál je prostě jeden majitel. A tak jsem dospěla k rozhodnutí (to už několikrát, ale teď to myslím opravdu vážně), že Sarah prodám. Chvíli jsem uvažovala i o pronájmu, ale to by bylo zase půl roku ten, půl roku onen... a myslím, že ona si zaslouží mít svého člověka, který si s ní udělá krásný vztah, třeba jí i umožní hříbátko (nebo dvě) a bude se od ní učit nebo se budou společně učit něco dál (to by bylo úplně nejlepší).

Já osobně si nechám tři své valachy (letos 6,8 a 18 let) a učit dál budu omezeněji a ne dlouhodobě na jednom koni - ráda bych to řešila formou pronájmu koně, který tady pobude pár měsíců, něco ho naučíme, něco opravíme a pak třeba půjde zpátky k majiteli. Do budoucna se chci zaměřit na to, aby u nás doma byli zatím dva, později možná i 4 ustájení koně a s nimi lidi, kteří chtějí trénovat a posouvat se dál... dále kurzy a pobyty lidí s vlastními koňmi. Vše chceme dělat v malém, ale pořádně a kvalitně a taky s láskou a radostí.

A tak než dám inzerát pro cizí lidi, ptám se nejprve všech známých a jejich známých - nevíte o ideálním člověku pro Sarah? Je to zkušená učitelka, na druhou stranu už nechci aby učila (do jezdecké školy v žádném případně ne), ale může své zkušenosti, klid a charakter předat člověku, který třeba není moc pokročilý, ale chce se dál učit. Může u nás zůstat ustájená. Vzhledem k tomu, že špatně snáší léto - mušky, velké teplo a pyly které lochtají v nose - by byl fajn člověk, který přes léto třeba více cestuje (od podzimu do jara se s ní dá dělat cokoliv, v létě jsme vyzkoušeli všechno možné a nejvíce pomohly její starosti utlumit extra namíchané bachovky) a i takový, který by jí třeba umožnil mít hříbě (ona by moc chtěla, já bohužel se dvěma dětmi a třemi dalšími koňmi nemůžu). Potřebuje člověka citlivého, vnímavého, mazlivého  Kdo ji znáte, tak víte 

Nezávazné návštěvy vítány, na prodej nějak nespěcháme. Klisna je teplokrevná, otec Shagya V - Salim, matka ČT Maria. Sarah bude mít 12 let v dubnu 2018. Kromě pár závodů vytrvalosti (hobby do 30 km) nesportovala. Absolvovaly jsme nespočet kurzů s Václavem Bořánkem, Bárou Bořánkovou, Kay Weinrichem a několik drezurních tréninků s Vandou Bělinovou. Nikdy nebyla nemocná. Je velmi, velmi charakterní.V roce 2017 dělané zuby (podzim) a ošetřena chiropraktikem Stuartem Brockem (léto). Velmi nám záleží na tom, aby se dostala do výborných rukou a pokračovalo se s ní cestou horsemanshipu. Cena 60.000,-Kč. Chotěvice u Trutnova. Tel: 775932903, mail: Dasike@centrum.cz

7.11.2017

Tak bohužel, letos už se u nás kurzu nedočkáte. Jeden jsme zrušili kvůli počasí, jeden proběhl - sešli jste se moc fajn lidi, hodně jste se ptali a zajímalo vás to, takže jsem na konci dne už téměř nemluvila, moje hlasivky z celého dne povídání dostaly zabrat :o) 

Na příští rok toho chystáme hodně. Je v plánu zlepšit zázemí pro koně i pro lidi, naše velké přání je smět si tady nechat ustájené alespoň dva (a jestli vyjde náš plán, tak i 4) soukromé koně - tak nám držte palce (všechny co máte, i ty na nohou!), ať to vyjde. Určitě chystám kurzy, mám celkem jasnou představu a také nové nápady jak by to celé mělo vypadat, a budu na tom trošku muset pracovat. Takže sledujte stránky, brzy na vás vykoukne nějaké to info ;o)

Kromě kurzů na vás také po novém roce vykouknou nějaké termíny pobytů u nás doma a také termíny tréninků mimo Krkonoše.

Dále chystám nějaké to info o koních, kteří u nás prošli výcvikem. V hlavě mám pár projektů, které bych ráda realizovala, a také jsem začala psát knihu (konečně :o)) Je toho mnoho, asi se budu muset rozčtvrtit, abych v tomhle životě stihla všechny nápady a přání :o))) 

No a zatímco my se teď plně soustředíme na dodělání naší chaloupky a útulného domova, koníci se vesele pasou na těch hektarech, které se nestihly na votavách posekat. A je jim tam hezky a dobře a jsou spokojení. V prosinci si je přivezeme zpátky domů a zase začneme něco kutit.

Mějte krásný čas podzimní, jezděte dokud se dá a až se dát nebude a bude studený vítr, pošmourno, půlmetr bláta (nebo raději sněhu!) a tak podobně, uvařte si dobrej čaj, zachumlejte pod deku a studujte kvalitní zdroje informací, jako třeba časopis Horseman ;o) a já si vás po novém roce pozvu k nám do teplé setnice na kurzík, kde si budeme povídat a promítat nějaké zajímavosti - už se moc těším!

Bára

 

 

 

17.10.2017 POZOR ZMĚNA!!!

Hlásím, že dokud nezačnou plískanice, mrazy a sněžení, dáme aspoň dva kurzy, jo? :o)

První bude již tuto sobotu 21.10.2017 a bude to práce ze země, hezky a systematicky od začátku. Vše si vysvětlíme, ukážeme si nejrůznější cvičeníčka, pomocí kterých můžeme zlepšit vztah, kominikaci a dorozumění se s koněm a pomocí kterých můžeme následně bezpečně vylézt do sedla tak, aby to bylo příjemné pro nás i pro koně. Probereme nejen co dělat, ale hlavně proč a taky si ukážeme jak. Kurzem nás provedou naši zkušení koně a také jeden klientský ve výcviku. Ukážeme si jak na to jemně, budeme se bavit mimo jiné o emocích, egu i o tom jak na koně působíme a čeká nás mnoho a mnoho dalšího. Pokud bude zájem, můžeme si ukázat a probrat základní věcí ohledně nakládání koní.

Přihlášky písemně na email: Dasike@centrum.cz, připište na sebe tel. kontakt.

Tentokrát je kurz otevřen i účastníkům s vlastními koňmi a volná jsou ještě dvě místa.  

Cena 400,-Kč za diváka i za účastníka s koněm (chceme zohlednit ty nervy vylézt před všechny ostatní a něco před nimi dělat).

Budu se těšit! 

Bára B.


5.5.2017 krásné datum, že? :o)

Hra na zákon přitažlivosti!
Ahoj :) mám pro vás tip na takovou malou hru s vaším koněm.
Pořád to neni dokonalý, pořád hledáte chyby, pořád chcete víc a víc, myslíte dokola na to, jak je nemožnej, jak je pomalej, neochotnej, jak vás nechápe a podobně?
Zkuste to dneska jinak! Hledejte a zkoumejte věci, které se daří, které se povedly a které se vám líbí. Zkrátka vnímejte to hezký! Úsměv, dobrou náladu a každou špatnou myšlenku zahnat. Jak říkám s oblibou na trénincích: vidět to hezký a to rozvíjet. A chválit. I sebe. Dělá to zázraky :) Hezký den! B.

 

28.4.2017 píšu další článek. A tak pár slov z něho:

Co se citlivosti koní týče, vždycky budou dál než my. Vždycky budou vše vědět dříve a lépe než my lidé. Myslím, že si zaslouží, aby naše snaha se zlepšovat neutichla, aby naše ega zůstala opodál, aby naše pokora vystoupila napovrch a zůstala s námi a aby naše úcta k těmto tvorům byla všudypřítomná.

26.4.2017 obnovila jsem spolupráci s časopisem Jezdectví, a tak dnes, v květnovém čísle, vyšel článek o farmě, na které jsem před dvěma lety pracovala. B.

20.4.2017 Malá zimní vzpomínka:

Jdu výběhem zachumlaná v teplé bundě a velkém svetru, který mi sahá pod zadek. Čepici mám zaraženou do čela a huňatá šála mi halí nejen krk, ale i část obličeje.  Sníh mi křupe pod nohama. Zdravím se s chlupáčema, jejich pořehtávání mě popohání už od chvíle kdy mě zdálky uviděli. Mají hlad. Plním sítě senem a věším je na stromy. Jdu se podívat na vodu, rozbíjím led silným klackem a nadechnu se - je tady tak krásně! Začíná se stmívat a tak na nic nečekám a zasněženou cestou zamířím k ovečkám. Bečí na mě zdálky. Donesu jim vodu a do sítí připravím seno. Chvíli sleduju kocoura jak se marně snaží vyskočit na balík sena. Vždycky zatne drápky, ale silou přitažlivosti sjíždí zpátky k zemi. Ale to už mám hvězdy nad hlavou. A že jich tady v podhůří je....!

 

 

"Snažte se vždy patřit k těm, kdo se chtějí naučit, a ne k těm, kdo chtějí pouze být učeni." Fred Bednář

 

 

11.1.2017 Pozor! Změněny termíny zimních kurzů viz. níže! V podstatě jsou jen o 14 dní pošoupnuté. Moc se na Vás těším! B.

 

3.1.2017 Malé díky patřící k roku 2016 - všem, kdo mi dali důvěru při výcviku svých koní a zároveň všem koním, kteří mi dali tu možnost něco se naučit a posunout ase zase o kousek dál. Díky všem mým životním učitelům a také přátelům za to, že jste byli se mnou, rodině za podporu a mým nejbližším miláčkům díky za trpělivost a za to, že jsou :) 

Přivítejme rok 2017 zimními kurzy!

Paní Zima vládne sice pevnou rukou, ale to není důvod usnout zimním spánkem! Naopak, tento krásný čas se dá využít k tomu, abychom se pro koně stali lepšími, čitelnějšími, vzdělanějšími parťáky. A tak jsem vymyslela sérii zimních kurzů pro ty, kteří nechtějí ustrnout na místě. Pro ty, kdož se chtějí posouvat dál a ne jen přešlapovat.

Kurz č. 1 se bude konat v termínu 28. ledna 2017 u nás doma v Chotěvicích - hezky pěkně v teple u kamen (a že máme krásná kamna). Počet účastníků je omezen na maximálně 8 osob kvůli místům k sezení. Začínat budeme v 10 hodin, kolem poledního se občerstvíme a pokračovat budeme do 16 hodin. Cena za osobu na celý den včetně občerstvení je 400,-Kč.

Náplň kurzu č. 1 - jedná se o teorii a povídání v teplíčku. Témata, která probereme, se budou týkat péče o koně, krmení koní, odčervování, očkování, ustájení, kování a nekování. Dále si budeme povídat o horsemanshipu - o co jde, povíme si o důležitých osobnostech a o těch, u kterých hledat inspiraci. Dostanete také zajímavé tipy, co číst a studovat přes zimu, do některých knih a časopisů budete moci i nahlédnout. Také si povíme něco o tom, jak koně přemýšlí, o vztahu člověka a koně, o tom jak prací sami na sobě můžeme mnoho změnit a vylepšit.

Pokračovat budeme kurzem č. 2 - jednat se bude o teorii a promítání. Termín bude 11.února 2017 opět u nás doma v Chotěvicích. Počet osob je zase omezen na maximálně 8, začínat budeme v 10h a končit kolem 16h. Cena 400,-Kč včetně občerstvení. Připravuji pro vás prezentaci fotek s povídáním a také vybírám zajímavá videa. Témata budou: spokojený kůň, ukážeme si jak vypadá uvolněný kůň, povíme si o pauze, o pocitu bezpečí, o různých typech a charakterech koní a jak s nimi pracovat, zabrousíme také do práce ze země - vysvětlíme si co se s koněm dá dělat ze země, abychom ho dobře připravili na ježdění a proč se vůbec těmito záležitostmi zabývat. Pokud bude počasí a chuť, můžeme na chvíli ven a vytáhnout některé z mých 4 koní a kdo bude mít zájem, bude si moci trošku z práce ze země vyzkoušet na zkušených koních (je vždycky moc fajn učit se od zkušených koní, abyste doma věděli nejen jak to má vypadat, ale abyste už znali ten pocit co hledat). Dostanete také tipy jaká videa si kde najít a nakoukat za dlouhých zimních večerů :)

Třetí kurz jsem nazvala Od teorie do praxe. Termín: 25.2.2017 , počet osob maximálně 8, časově 10-16 hodin. Cena 400,-Kč včetně občerstvení. Na tomhle kurzu se už začneme zabývat jezdeckými věcmi - určitě teoreticky (protože teorii je potřeba znát, před tím, než jdeme do praxe) a pokud počasí dovolí, budete mít jako účastníci možnost vyzkoušet si lonžovací lekci zaměřenou na sed jezdce na našich koních. Kdo se bude stydět, bude si moci alespoň okoukat nejrůznější cviky a tipy co se sedu týče, a vyzkoušet pak třeba doma - inspirace není nikdy dost!

 

Vzhledem k menšímu počtu míst je nutné si v případě zájmu své místečko závazně rezervovat - ideálně písemně do mailu. Kontakt: Dasike@centrum.cz, tel: 775932903. Budu se těšit na setkání s vámi! Bára Břusková

 

9.12.2016 Překrásný předvánoční čas beze stresu vám všem! Připravila jsem pro Vás tipy na dárky nebo malé radosti, které Vás třeba potěší, a to:

- Permanentka horsemanshipu a jezdeckého výcviku na našich koních za 3000,-Kč (10 lekcí, cena platí pouze při zakoupení do 31.12.2016)

- Dárkový poukaz na 1 výcvikovou hodinu horsemanshipu (práce ze země nebo vyloženě jezdeckou hodinu, záleží na Vašem přání), cena 400,-Kč za lekci.

- Dárkový poukaz na vodění na koni (procházka přírodou či v uzavřeném prostoru kruhovky, záleží na Vašem přání; vhodné jak pro děti tak i pro dospělé, kteří se chtějí povozit na spolehlivém koni), délka 30 minut a cena 150,-Kč.

 

Pokud Vás něco z nabídky zaujalo, neváhejte mne kontaktovat na tel: 775932903, případně mailem: Dasike@centrum.cz

Těším se na setkání s Vámi! 

Bára Břusková

 

13.11.2016 vzhledem k tomu, že jedna z našich šikovných jezdkyň dočasně dojezdila kvůli těhotenství, nabízím výcvik u nás doma:Nabízím výcvik na mých zkušených koních (různá plemena i stupně výcviku). Začínáme seznámením při práci ze země, kdy je důležité pochopit základní principy srozumitelné komunikace mezi člověkem a koněm. Dále pokračujeme správnými základy v sedle, pro pokročilé možnost krásných vyjížděk. Cena je 400,-Kč za lekci, permanentka 10 lekcí zvýhodněná cena 3500,-Kč.

Nabízím možnost výcviku s výpomocí pro jednoho člověka za cenu 1500,-Kč měsíčně. Podmínkou je absolvování vstupního kurzu 10 lekcí (3500,-Kč) a plnoletost a alespoň částečná samostatnost. Docházka pak vypadá tak, že chodíte 1-2x týdně, cca hodinku nám pomůžete s čím je zrovna potřeba (sbírání bobků u přístřešku, příprava krmení, úklid a pohrabání kruhovky atd.) a poté máte nárok na výcvik či vyjížďku dle vašich schopností a vzájemné dohody.

Těším se na vás!

Sídlím v Chotěvicích u Trutnova. Kontakty - web: www.alegroabara.wbs.cz, mail: Dasike@centrum.cz, tel: 775932903

facebooková stránka Bára Břusková - Cesta do koňské duše

 

18.10.2016 kurzík se blíží, těšíme se na vás! Počasí bez deště, poslední letošní kurzík, využijte možnost se něco přiučit! Přihlášky na mail: Dasike@centrum.cz

10.10.2016 V sobotu 22. října se na Vás budeme těšit na posledním letošním kurzu v Chotěvicích - Učme se od koní 4. Čekat nás bude to, co si účastníci budou individuálně přát práce ze země (volnost, lano), ježdění od začátků až k přípravě na práci na dvou stopách a dále nově se budeme taky část dne věnovat nakládání koní do vleku (jak na to, co je důležité, na co si dát pozor a řekneme si něco o psychice koně a jak to souvisí s námi lidmi). Cena pro diváky je 400,-Kč, cena pro účastníky s vlastním koněm je 200,-Kč (ano, čtete správně a je to velká příležitost pro vás!) a cena pro účastníky s naším koněm je 600,-Kč na den. Včetně oběda pro všechny. Objednáváme pěkné počasí a těšíme se na vás! Přihlášky opět prosím do mailu, kvůli počtu obědů. Bára

 

5.10.2016 již brzy vypíšeme poslední letošník kurzík, Učme se od koní 4. Předchozí tři měly úspěch, zejména poslední jezdecký se těšil velké divácké účasti. Říjnový termínek vložím brzy. Bára

 

21.7.2016 Zvu Vás na první kurz, který pořádám i vedu - v sobotu 23.7.2016 u nás doma v Chotěvicích. Jmenuje se Učme se od koní a bude zaměřený na úplný začátek nacítění se na koně. Čekají Vás přednášky i praxe v kruhovce a věřím, že si to moc užijeme. Ještě je cca 5 volných místeček, tak se neváhejte přihlásit ;o) kontakt: Dasike@centrum.cz. Začínáme v 10 hodin a cena je 350,-Kč za osobu. Těším se na Vás! B.

 

7.1.2016 vítejte v roce 2016!

V sekci Co se dělo.. přidán článek o dalším koníkovi, kterého jsem měla delší dobu ve výcviku. Tak mrkněte! B.

Neberme koním to posilující právo přijít si sami na své chyby a učit se je napravovat! Výcvik se nedá urychlit nebo uspěchat. B.

27.12.2015 na Farmě No Limits pomalu vracíme maminky odrostlých hříbátek do sedla. B.

15.12.2015 blíží se konec roku a s ním troška bilancování. Připravuji článek o dalším koníkovi, kterého jsem měla poměrně dlouho ve výcviku a zažila s ním moc krásné chvíle - Rockery San Jones. Také vím, co bych ráda brzy změnila. Chci zase jezdit, hodně jezdit. Tak moc mi to chybí. A proto mám v plánu hledat práci, která mě bude více naplňovat, a kterou strávím převážně v sedle! Krásný čas předvánoční! B.

Čím tišší jste, tím více můžete slyšet. A proto: naslouchejte svým koním!

 

11.11.2015 vložen článek o jednom z koní, které jsem měla ve výcviku. Takže tentokrát Smiles a sekce Co se dělo... Fotky přibudou až je vymáčknu z externího disku. Rozhodl se totiž nespolupracovat :o) B.

"Každé dno má svůj bod zlomu a každá vize své naplnění. Stačí se s ní spojit a věřit odpovědi, která od ní přichází." Shumavan

30.10.2015 rozšířené info ohledně výcviku koní v sekci Výcvik.

"Tak jak tě koně nutí měnit sebe sama, měníš se i vůči celému světu." Václav Bořánek

 

29.10.2015 Nabízím volná místa pro koně do výcviku. Cena 6.000,-Kč za měsíc včetně pastevního ustájení. Poctivá práce s citem. Podkrkonoší. Pro více informací volejte tel: 775932903 nebo mail: Dasike@centrum.cz

Dále nabízím výcvik u vás ve stáji, dojíždím občas trénovat na Prahu - východ. Cena viz Ceník. Pokud by se našel další zájemce v okolí Mělníka či Roudnice nad Labem, ozvěte se. Mám v Kostomlatech jednu potencionální klientku a spojila bych cestu, aby nevycházela tak draho.

 

24.10.2015 Zdravíčko všem, kteří se poslední měsíce poptávali po trénincích u Prahy - následující informace Vám jistě udělá radost :o) Od listopadu 2015 budu pravidelně dojíždět ku Praze trénovat. Pokud byste někdo měli zájem se přidat, kontaktujte mne. První výjezd je v plánu 4. listopadu, další pak 14. listopadu a ještě jsou volná místa (už pouze 14. listopadu). Jak to bude pak přes zimu až (jestli) nasněží, ví jen Bůh :o) Bára - tel. 775932903.

"Nemůžu tě nic naučit, jen ti můžu pomoci učit se." Tom Dorrance

 

9.10.2015 vložen článek o tréninkovém pobytu u Bořánků v roce 2013 do sekce Co se dělo... B.

12.9.2015 v srpnu proběhl na Q Ranči kurz s americkým horsemanem. Busterem McLaurym. Jaké to bylo se dočtete v sekci Co se dělo... B.

„Tento seminář není o velkých reakcích, ale o přípravě. Nemusí to fungovat hned teď, uvědomte si, že do koně ukládáte informace na později. Přemýšlejte, co uděláte, než cokoliv uděláte.“ Buster McLaury

3.9.2015 Na ekofarmě No Limits o.s. v Prostředním Lánově u Vrchlabí jsme pro Vás připravili několik podzimních kurzů. Prvním z nich je kurz s Bárou Bořánkovou. Volná jsou divácká místa, takže kdo máte o horsemanship opravdový zájem a chcete si užít kurzík v příjemném prostředí a něco se naučit, ozvěte se. Rádi Vás uvidíme. B.

1.9.2015 Uf, bylo to ale náročné léto :o) zjistila jsem, že na horách může být také pekelné vedro. Ale můžete si tady kdykoliv odskočit do neskutečně ledového potůčku zchladit nohy (odvážnější a hlavně otužilejší i jiné části těla). Nemáte tolik spálené pastviny od sluníčka jako jinde. A hlavně nemůžete nikdy a nikde potkat tolik čarodějnic na jednom místě :o) hory čistí duše, hojí rány a přitahují dobré lidi. Je tady krásně! Na farmě nyní máme 34 koní, a tak je neustále co dělat a co se učit. I koho učit :o) B.

"Neexistují záruky, jen připravenost dělat chyby. A každá chyba je cestou vpřed." Shumavan

8.8.2015 Stačí se jen podvolit toku života, splynout s řekou, časem a místem, kde se nacházíš a nechat to být... Hezký pozdrav z hor! B.

4.8.2015 trošku z jiného soudku - připravili jsme zajímavou přednášku, na kterou Vás tímto zveme na Ekofarmu No Limits:

 

24.7.2015 Další foto z Farmy No Limits o.s.: Démon pochází ze Silverstone Ranče a je jedním z nejšikovnějších koní, se kterými jsem měla možnost pracovat. Připravujeme ho na obsedání. Je to krásná práce, která dělá opravdu radost. B.

Myslím, že tento citát se dá přenést i do veškerých vztahů mezi lidmi, a to nejen mladými. Důvěra je křehká věc a bez ní to sakra drhne...

"U mladých koní, kteří začali důvěřovat lidem,  a také sami sobě, musí člověk jen hlídat, aby tuto důvěru nezničil." Tom Dorrance

19.7.2015 i na farmě máme šikovné šimlíky :o) Caribic, jeden z koníků, se kterými teď pracuji. B.

"Otázka doopravdy nezní, zda půjdete dál, či ne, ale spíš: jak si to užijete?" Robert Thurman

18.7.2015  nabízím 2 volná místa pro koně do výcviku - obsedání, redrezura, přiježďování. Přijedu Vás trénovat i k Vám do stáje. Více viz. sekce Výcvik a Kontakty.

15.7.2015 na farmě to frčí a je to pro mě nezvyk. Tábory, zájezdy dětí na enviromentální výchovu, předvádění práce s koněm, výcviky - je toho hodně. Ale naštěstí se najde i čas na moje kluky. ALÍK s CASHEM si už zvykli a myslím, že se jim tady líbí. A aby ne. Tady se líbí úplně každému :o)

"Láska je všude kolem nás a je stále k dispozici." L. Kolaříková

10.7.2015  A tak žijme!

"Existují jen dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít." Dalajlama

24.6.2015 aktualizována sekce Něco málo o mně a podsekce Moji koně a Koně z farmy.

Dnes mi s jedním koníkem z farmy během tréninku došlo, že práce, kterou dělám, je smyslem mého života, a že není závislá na lidech, čase, okolnostech nebo místě. Že to, co mám v sobě, mi už nikdo nevezme. A jak dodala jedna přátelská duše: no jasně, rozbalíš si to jako stan kdekoliv! A tak to skutečně je. Ke své práci potřebuji jen sebe samu a koně, a to stačí. Děkuji vám, moji přátelé, kteří mě obklopujete, že jste. Že mě nakopnete do zadku, když se zbytečně dlouho válím na dně, že mi připomenete na čem záleží, a že mi dodáváte ztracenou energii, kterou pak věnuji koním. Protože to je jediná práce, která pro mě má smysl. Je to tady s vámi krásné :o) Bára.

 

22.6.2015 halo halo vstávám z mrtvých a tak i stránky konečně trošku pojedou. A tak přeji všem ten nejkrásnější začátek týdne!

"U každého horsemana je daleko důležitější jaké má srdce než čí metody používá." Martin Black

30.5.2015 od 1.6.2015 se moje působiště přesouvá na Ekofarmu No Limits o.s. v nádherném podhůří Krkonoš. Pokud budete mít zájem o tréninky v prostředí farmy (písková jízdárna + kruhovka) nebo soukromě poblíž Vrchlabí, ozvěte se ;o) Farma je orientovaná převážně na děti, ale i dospělým se tady líbí. Máme v plánu pořádat i nejrůzenější setkání a alternativní kurzy. Budu se těšit naviděnou! B.

 

18.4.2015 Leny už je velký kluk a jako důkaz, že se neflákáme, máme pár fotek z obsedání :o) B.

 

8.4.2015 dobrá zpráva pro všechny, které jsme v posledních měsících odmítli: uvolnila se nám 2 místečka na ustájení v hlavním stádě (cena 3500,-Kč), více info v sekci Pastevní ustájení nebo na mailu (viz. Kontakty). Ideálními zájemci jsou ti, kteří mají problém se svým koníkem nebo se sebou ( nedorozumění, konflikty, strach, touha po dalším vzdělání atd.) a potřebují pomoc - rádi Vás něco naučíme a pomůžeme. Vítáni jsou samozřejmě i ti, kdož problémy nemají, a kterým u nás jen bude dobře :o) Volná místa jsou i na pastvině pro hřebečky a valachy (cena podle věku od 1.500,-Kč do 3.000,-Kč). Jaro začíná, tak si ho krásně užívejte! B.

 

14.3.2015 Každý den, kdy smím pár chvil sdílet s touto úžasnou bytostí, děkuji za tu možnost, za ten dar. Za možnost mu něco malého ukázat, něco ho naučit, za možnost něco spolu prožít. Odpoutat se od všeho vnějšího a být jen spolu, protože je mi s ním neuvěřitelně hezky a těším se na každý okamžik v jeho přítomnosti. Vím, že ve skutečnosti neučím já jeho, ale učí on mne. Já mu pouze zkouším pomalu ukázat nějaké ty věci, které ho čekají v lidském světě... Přemýšlím, jestli jsem někdy potkala vnitřně tak krásného koně. B.

"Když se uvolníme, všechno jde tak, jak má." Mary Patersonová

 

1.3.2015 do sekce Co se dělo... jsme přidali pár fotek od další z fotografek, které nás v loňském roce navštívily - Kateřiny Návojové. Tentokrát jsou ze slunečného a barevného podzimu a modely se stali CASH a ČMELDA. B.

"Koně jsou z jiného světa, mají velkou duši, všechno nám odpouštějí a dokáží roky trpělivě čekat až se něco malého naučíme." Václav Bořánek

9.2.2015 vítejte v roce 2015! Taky si užíváte tu přenádhernou zasněženou zimu? U nás je poslední měsíc střídavě 10-30cm sněhu. Je to úžasné, jak se najednou zastaví čas a všichni si udělají chvilku na stavění sněhuláků, bobování nebo sáňkování a jiné zimní radovánky. Musím přiznat, že to každodenní koulování začíná být poněkud vysilující, ale je potřeba si to užít! Protože za chvilinku je tady jaro, které už oznamují prozpěvující ptáci a vykukující sluníčko ;o) Minulý rok nás navštívilo několik fotografek, a tak v sekci Co se dělo... si můžete prohlédnout pár fotek od jedné z nich.

Také přibylo malé info o hobby drezurkách v Herouticích. B.

"Vnější úspěch nic neznamená, pokud není provázen úspěchem vnitřním." R. S. Sharma

 

29.12.2014  blíží se konec roku a s ním přichází troška bilancování, u nás spíš balancování, protože rovnováha se hledá celý život. A protože je občas hůř, tak pak zase musí být dobře a důležité je i v těch těžkých chvílích udržet dobrou náladu, neboť naše současné myšlení nám tvoří (doufejme lepší) zítřky. Někdy je to hodně těžké myslet pozitivně, což bylo letos v našem případě po zprávě o smrti Centose, našeho odchovaného hříbátka. Nevíme, jestli se s tím někdy vyrovnáme, ale říká se, že vše je tak, jak má být. A tak věříme, že alespoň jeho dušička je zpátky u nás, u našich koní, a shora bedlivě střeží naše pastviny. Naštěstí nás letos žádný jiný opravdový přítel neopustil, a tak tu jsme a máme se rádi a držíme při sobě. Pár věcí a plánů se nám povedlo, jako například nová kruhovka, která funguje tak jak má a je naším velkým pomocníkem za jakéhokoliv počasí. Zima ji ještě pořádně prověří, ale myslíme, že můžeme být spokojeni :o) Pejskové dostali nové boudy. Získali jsme do pronájmu úžasného koníka, který je až neskutečně opatrný na děti a začátečníky - a lepšího bychom těžko hledali. Přišlo dost nových koní a bezva majitelů, z nichž většina se snaží trénovat a posunout ve vzájemném vztahu do jemnějších sfér komunikace, a většinou se jim to po malých krůčcích postupně daří. Zbylo nám pár věcí, které jsme chtěli a nestihli, ale věříme, že je doženeme příští rok. Prozrazovat je však nebudeme ;o) Velkou radost nám dělají naši vlastní koně - jejich hodnota je pro nás nedocenitelná, žít v jejich přítomnosti je pro nás neskutečná radost, a možnost se od nich každý den učit, je pro nás velký dar. Přejeme i vám, aby se s vámi vašim koním dobře žilo! B.

 

15.12.2014 do výcviku nám přibyl třetí koník, ryzáček Dolemit. Tím je v současnosti naše kapacita výcviku naplněna. Jsme moc zvědaví, jaký bude v sedle. Zatím se jeví velmi šikovně, leč nedůvěřivě. Takže právě na důvěře a jasných pravidlech nyní pracujeme.

Přijmeme mezi sebe zájemce o výcvik na našich koních. Možností je více - jak placení si jednotlivých lekcí, tak i (přes zimu upřednostníme) někoho, kdo si výpomocí část tréninků odpracuje. Vše na individuální dohodě. Více info viz. sekce Výcvik. B.

"Zkuste, jak málo stačí, aby všechno fungovalo." Ray Hunt

12.12.2014 naše dnešní parta na vyjížďku do přírody. Krásný advent - užijte si ho a nešilte :o) B.

"Úsilí je důležité, inteligence je důležitá, snaha je důležitá. Pokud ale máte špatně nastavenou mysl, nikam se nedostanete ani při vyvinutí maximálního úsilí." A. Kalina

 

2.12.2014 dnešní ráno nás přivítalo sněhovou nadílkou - kouzelné počasí :o) a tak jsme po obstarání a odježdění koníků přidali články do sekce Co se dělo... ze dvou letošních závodů vytrvalosti v Pyskočelých a v jihočeském Borotíně s naší úžasnou klisnou SARAH. B.

"Jediný, komu musíte ve svém životě něco dokázat, Jste Vy sami. Myslím, že každý, kdo nevyužívá svůj potenciál, podvádí sám sebe." Ray Hunt

28.11.2014 brzy očekávejte povídání o 4letém valáškovi jménem CASH, který je jedním z osobních koní Báry. Letos udělal velký pokrok a to hlavně při práci v cizím prostředí. Zvládl tak několik výjezdů na tréninkové pobyty a také kurz s německým trenérem Kay Wienrichem, což je kapacita ve svém oboru.

 

27.11.2014 na fotce blonďák, který je u nás druhý měsíc a prochází společně s majitelkou výcvikem vstříc vzájemnému fajn vztahu a společným chvílím v sedle. Zatím vypadají šikovně, tak jim držme palce! B.

9.11.2014 také máte podzim tak nabitý nejen prací, ale i víkendovými semináři? Poslední dobou nevíme, kam skočit dřív. Ale stmívání nás zahání trošku dřív do našeho domečku, a tak je alespoň prostor pro aktualizace webu. Do sekce Co se dělo... přidán článeček a pár fotek z jedné z letních akcí, kterých jsme se zúčastnili s našimi koníky. B.

"Potkali jsme se, abychom ve spolužití poznávali sami sebe, učili se, postupovali..." Karel Funk

 

29.10.2014 začátkem září byla Bára vyslána k Bořánkům vybrat si svůj nečekaný a zároveň nejúžasnější narozeninový dar od Davídka - poukaz na pětidenní kurzík obsedání mladých koní. Vzala si s sebou zkušenějšího čtyřletého Cashe jako parťáka pro 2,5letého Lenyho. Leny byl poprvé mimo domov a celé to zvládnul naprosto bravurně. Celý týden jsme pracovali 2x denně po kratších úsecích a byla možnost koukat na ostatní mladé koníky našich spolukurzistů Kačenky a Jiříka. Celé to bylo velmi poučné, inspirující a veselé. Obdiv k Vaškově umu, pohodě i humoru. Lepší start pro mladého koníka si člověk nemůže snad ani přát. Tak zatím dvě fotečky našich šikovných chlapíků! B.

"Ne při oslavách, nýbrž v potu tváře, ponížení a mnohdy potlačením sebe samého se zušlechťuje charakter člověka a krásní okolní svět." M. Hrabica

11.10.2014 ti bystřejší již zaznamenali, ostatním hlásíme: museli jsme od října zdražit všechny tréninky. Práce máme nad hlavu, a proto budeme rádi nadále spolupracovat pouze s těmi, kteří si informací opravdu velmi váží a má to pro ně smysl. Kapacita ustájení je naplněna, na zimu už nebereme další nové koně. Mějte krásné babí léto! B.

 

11.9.2014 doufáme, že jste si užili léto stejně úžasně jako my a do podzimních dnů vstupujete s veselou náladou. K nám dorazila zpráva (možná se, stejně jako my, divíte, že až teď...), že valášek Centos, kterého jsme začátkem roku prodali a na začátku dubna ho majitelka odstěhovala, zemřel asi měsíc po odjezdu od nás. Je to pro nás velká rána. Pravdu se asi už nikdy nedozvíme, ale je nám moc líto, že jsme ho vůbec museli prodat a doufáme, že už nás za podobných okolností žádný náš koník nebude opouštět. A tak přejeme všem koníkům pevné zdraví a zodpovědné majitele. Mějte své koně rádi. Zítra tu už s vámi nemusí být... B.

Co se podzimu týče, máme dobrou zprávu. Náš tým koníků se rozrostl - dostali jsme možnost využívat úžasného valáška Goldíka. Je to 13letý a naprosto spolehlivý kříženec quartera a haflinga. Vzhledem k jeho menšímu vzrůstu je výborným společníkem a učitelem dětem. Zatím si ho zamiloval každý, kdo s ním měl příležitost pracovat, včetně úplně malých dětí, a tak z něho máme velikou radost!

Přes léto jsme zažili spoustu krásného, od plavení přes kurzy a závody, takže se můžete těšit na článečky o tom všem. Podzimní deště nám určitě dají více šancí na psaní ;o) B.

20.7.2014 zájem o výcvik na našich koních poslední dobou převyšuje naší kapacitu, a proto v současné chvíli upřednostníme zájemce o výcvik s vlastními koňmi. Berte prosím ohled na to, že nejsme klasická jízdárna nebo stáj, kde koně odchodí několik hodin denně. Záleží nám na nich a na jejich zdraví - jak fyzickém, tak duševním. Střídání většího množství lidí na jenom koni mu nedělá dobře na psychiku. Pochopte to prosím a nezlobte se, pokud zavoláte a já Vás v současné době odmítnu. Majitelé vlastních koní, kteří potřebují poradit či pomoct, jsou vítáni. Hezké letní dny všem! B.

19.7.2014 vložen článeček o drezurních hobby závodech na Mělníku, kterých se zúčastnil ALEGRO v dubnu. B.

1.7.2014 těší nás Váš zájem o naše služby. Ceny za výcviky jsme ale museli k 1.7.2014 nepatrně zdražit, a proto se těšíme na ty nové z Vašich řad, kteří mají opravdový zájem se něco naučit a zbytek života využívat. Aktuální ceny jsou uvedeny v sekci Výcvik. B.

 

28.6.2014 velmi si vážíme všech našich koní, i těch, se kterými je nám umožněno pracovat. B.

"Všichni Vaši koně jsou odrazem Vaší duše." Buck Brannaman

 

13.6.2014 v sekci Naprodej se dozvíte, že máme k dispozici zánovní drezurní sedlo a také červnovou akci na kulaté balíky. Stále také sháníme poníka do částečného pronájmu se slevou na ustájení. Tak jukněte! B.

8.6.2014 po dlouhé době jsme zase trošku přispěli do médií a v červnovém Jezdectví vyšel rozhovor a článek o drezurní jezdkyni a trenérce Vandě Bělinové, autorem je Bára Břusková. Vzhledem k tomu, že Vanda odpovídala moc hezky, tak článek určitě stojí za přečtení. B.

6.6.2014 nabízíme pastevní ustájení pro ponyho se slevou při možnosti využívání pro dětidle dohody (vše dle pravidel horsemanshipu, s rozumem a citem, s ohledem na psychický stav koně). Máte-li ponyho, který nemá využití, jaké by mít mohl, případně Vám to finančně usnadní život, ozvěte se nám! Kontakty viz. sekce Kontakty.  Nečekejte od nás žádné vyvazování, okopávání a jiné obludné praktiky. Učíme (nejen) děti komunikovat s koněm vklidu, jezdit jemně a citlivě. B.

28.5.2014 máme za sebou první letošní kurzík s Vaškem Bořánkem, a jak jsme se shodli, byl to zatím nejlepší kurzík, který se u nás doposud konal. Den před kurzíkem jsme otestovali novou kruhovku, ve které se předvedla kobylka Smiles, k terá je u nás ve výcviku viz. foto. B.

17.5.2014 Alegro má za sebou letos první drezurní závody a společně se Čmeldou také dvoudenní kurz s výborným německým trenérem Kay Wienrichem. Než bude čas na sepsání článku, tak aspoň jedna fotečka naší Čmeldy s Kayem :o) B.

 

7.5.2014 vložen nový článek nazvaný Mikeš a Linda do sekce Co se dělo... včetně pár fotek. B.

29.4.2014 a je to tady :o) termíny letošních Výcvikových pobytů u nás doma na statku jsou následující:

23.-27.6.2014

7.-11.7.2014

28.7.-1.8.2014

11.-15.8.2014

Kurzy probíhají vždy od pondělí do pátku, ubytování pouze ve vlastních stanech ( v případě horšího počasí na seně ). Místo je vždy pro dvě osoby. Vaše koníky Vám ubytujeme v oplůtku na naší pastvině, v případě ustájení koní na boxech je cena o 500,-Kč/pobyt vyšší. Cena je 3500,-Kč (zahrnuje ustájení koní na pastvině, voda, případně seno, pro lidi k dispozici lednice, vařič, mikrovlnka, sprcha s teplou vodou a wc. Výcvik probíhá vždy dopoledne v naší nové pískové kruhovce a nebo na travnaté jízdárně). Pokud nemáte koníka vlastního, můžeme Vám na tréninky po dobu pobytu zapůjčit některého z našich zkušených koní. Tréninky zaměříme individuálně na to, co budete potřebovat. Pokud začínáte, vysvětlíme si základy práce ze země v kruhovce a poté pokročíme do sedla. Nezapomeňte, že jako bonus od nás dostáváte na konci pobytu dáreček v podobě CD s fotkami jako dokumentaci dní strávených u nás. Hlašte prosím dopředu na čem potřebujete pracovat. Termíny objednávejte včas na tel: 775932903 (Bára) a nebo na Dasike@centrum.cz. Budeme se na Vás těšit!

 

3.4.2014 začátek pastevní sezony a volná místa u nás na pastvinách - více info v sekci Pastevní ustájení ! B.

 

29.3.2014 pilně makáme a není času nazbyt. Tak aspoň jedna pro radost :o)

25.2.2014 vložen nový článek o koníkovi, který od nás v lednu odešel z výcviku domů, viz. sekce Co se dělo... B.

20.2.2014 hlásíme se v roce 2014 :o) a přicházíme se žhavými novinkami!

Jedno ze dvou volných míst pro koníka ve výcviku se rychle rezervovalo a brzy nám přibyde nová parťačka.

Předěláváme kruhovku tak, abychom měli stabilní povrch využitelný nejen v létě, ale i v ostatních částech roku a zároveň kruhovku i mírně zvětšíme.

Plánujeme pro letošek větší množství kurzíků a pravidelných tréninků nejen u nás doma.

Nabízet budeme opět letní Výcvikové pobyty u nás doma na statku, kam si můžete dovézt svoje vlastní koníky a nebo si zapůjčit některého z našich koní. Termíny upřesníme v nejbližších dnech.

V nejbližších dnech také přibudou nové článečky do sekce Co se dělo..., takže se máte na co těšit!

Nově jsme zavedli Základní vstupní kurzík pro nové zájemce o členství v našem týmu:

Vstupní základní kurzík - o co jde? Než začnete patřit do naší party, je potřeba se Vám nejprve velmi intenzivně věnovat, vše Vám ukázat a vysvětlit - proto tento individuální kurzík. Projdete si vším od začátku, i když Jste už pokročilí, protože Vás musíme zasvětit do našich tajů práce s koněm a přístupu k nim. Je to někdy na zavařenou hlavu a téměř se Vám z ní po těch informacích kouří. Máte taky pocit, že vše, co Jste dělali dosud, musíte najednou zapomenout, a začít to dělat úplně jinak. Postupně Vám ale dojdou souvislosti a nakonec zjistíte, že už to ani jinak dělat nemůžete :o) a co se při kurzíku dozvíte a naučíte? To je hlavně na Vás, ale my se budeme snažit o toto: ošetřování koně, vodění koně, úvod do horsemanshipu a práce ze země - poslání na kruh, způsoby zastavení koně, rytmus, hýbání zádí a předkem, couvání. Pak také sedlání, zásady správného sedu, prostocviky a úprava sedu na lonži ve všech chodech a nakonec základy ježdění v sedle. Kam až se dostanete, je jen a jen na Vás! Poté už patříte do našeho týmu ;o) více viz. sekce Výcvik.

Na závěr ještě pár fotek z naší pastviny pro omladinu :o)

Zachovejte přízeň ;o) B.

26.12.2013 vložili jsme tři nové článečky spolu s fotkami do sekce Co se dělo... B.

 

23.11.2013 máme kolem sebe pár nových tváří, které nás velmi inspirují. A proto jsme se rozhodli pro kompletní rekonstrukci našich webových stránek. Takže se máte na co těšit! Začátek zimy jsme přivítali s nově osvětlenými boxy a navoženým štěrkem a prachem pod stodolu, do krmných oplůtků a do části dvora. A tak se tuhle zimu v bahně neutopíme! Ještě stihnout zasadit pár ovocných stromků, rekonstrukci alespoň malé části našeho domova, naštípat haldu dříví a zima může klidně přijít :o) B.

 

11.11.2013 máme za sebou velmi inspirující a obohacující kurz s německým trenérem Kay Wienrichem. Malá ochutnávka z fotek od Lucky Svobodové (ranč Oswego) zde.

 

21.9.2013 jedna podzimní fotečka pro radost - Linda, která se mnou trénuje přes rok, a prošla si skutečným i neskutečným, začíná občas brát za kliku, někdy s ní i pořádně lomcuje - a těším se, že brzy už otevře dveře k panu Veličenstvu Koni - s radostí a s úsměvem, s pokorou, s pro ni vlastním neutuchajícím nadšením, opatrně a po špičkách a hlavně s velikánskou láskou. Držme jim palce. Mikeš si to zaslouží! B.

22.9.2013 po dalším úžasném týdnu plném trénování na Ranchi 28 jsme pro vás připravili článeček o závodě Bludičky 2013. Viz. sekce Co se dělo... Fotografie doplníme jen co je vymámím z kolegyně :o) B.

 

13.9.2013 přidán článek o kurzu s Vaškem Bořánkem u nás doma v roce 2012 s mrňavou fotogalerií do sekce Co se dělo.... B.

30.8.2013 vložen nový článeček s fotkami z Pohody Horse Race 2012 v sekci Co se dělo... . Události a akce se nám hromadí, takže je potřeba zapracovat na evidenci :o) Bára.

8.8.2013 právě u nás doma probíhá druhý letošní pobyt a videjko z fotek z toho prvního si můžete prohlédnout zde:

 

http://www.stream.cz/uservideo/828676-vycvikovy-pobyt-lucka-a-lucka-2013

 

Vzpomínáme rádi, protože holky byly fajn, koníci se moc snažili, počasí vyšlo a myslíme si, že jsme si to všichni hodně užili. Pobyt v termínu 19.-24.8.2013 je ještě volný, takže pokud máte čas a zájem, neváhejte se ozvat ;o) B.

 

2.8.2013 vzhledem k fofru o prázdninách přidáváme jen pár nových fotek z obsedání Centose, který je naprodej. Šikovný, inteligentní koník - a začíná nám prací mohutnět. Času je málo, práce hodně a nevíme kam skočit dřív. Trošku jsme závodili, obsedali, výcvikově pobytovali u nás doma i kurzíkovali v Jeseníkách. Články se chystají, tož vydržte :o) B.

8.7.2013 vyhlašujeme stop stav pastevního ustájení pro valachy a klisny ve hlavním stádě. Volná místa jsou už pouze pro valachy a hřebečky na Karkošce, a to dvě. B.

 

23.6.2013 pracujeme na obsedání Centose ( a zjistili jsme jak moc mu sluší westernové sedlo :o), Cashe a na přiježdění nového valáška ve výcviku.

 

3.6.2013

odkaz na malý průřez Centíkovým dosavadním životem najdete zde:

http://www.stream.cz/uservideo/817309-centos

30.5.2013

Moje myšlenka

Mým původním záměrem bylo trénovat koně. Je to fajn, když máte po čase bezva parťáka. Jenže když tenhle parťák z vašeho výcviku odejde, aniž by se něco přiučil majitel, původní problémy se často vrací zpět. Bohužel se to stává - lidé si myslí, že pokud něco nefuguje, je to vina koně, a že když ho dají "do servisu na opravu", bude všecho príma. Ale není to tak, je nutné si uvědomit, že kůň je živý tvor a vždy se chová tak jako "jeho" lidé. Budete-li se z jeho pohledu chovat nesmyslně, nebude-li vám rozumět, možná rezignuje a otupí, většinou se ale začne chovat jako blázen. Dokud nepochopíte, že jste to vy kdo se musí učit, budete stále nespokojení, budete koně střídat a žádný vám nebude dost dobrý.

Nyní sleduji pár koní, kteří ode mě odešli, jak chodí na páce, což je pro lidi, kteří s nim pracují, pravděpodobně jediný způsob, jak je zastavit. Nedomýšlí už proč se koník nenechá ve výběhu chytit, proč ho začnou bolet záda, proč má vyděšené oko.

Mým cílem a myšlenkou není koně zlomit a k něčemu donutit, ale postupně mu citlivě a srozumitelně ukázat vše nové a nebo dosud nepochopené.

Poslední dobou docházím k názoru, že učit lidi je mnohem přínosnější, protože kdo pochopí a zažije přístup a ježdění za pomoci citu, nikdy už nebude hledat nic jiného. A to bude pro všechny další koně, se kterými se tenhle člověk v životě setká, velké plus. Mojí myšlenkou je učit lidi a trénovat koně při současné pravidelné docházce jejich jezdců/majitelů. Jedině tak má výcvik smysl.

                                                                                                                                                            Bára Břusková

25.5.2013 pokračujeme pomalinku s obsedáním Centose a přikládáme pár nových fotek. Koník se opravdu snaží, za poslední dva tréninky se hodně povolil a začal vyšlapovat uvolněně a v rytmu. Práce s ním je radost, protože jsou pokaždé vidět pokroky. Sedlo ani uzdečku už neřeší a začínáme se přes něho pomalu pokládat. B.

 

20.5.2013 konečně se dostáváme k termínům letních pobytů u nás doma. Bude to 14 dní v červenci a 14 dní v srpnu. Pokud máte zájem, neotálejte s rezervací termínu. Koníka si můžete přivézt vlastního a nebo vám zapůjčíme našeho. Termíny:

8.-13.7.2013 volno

15.-20.7.2013 (rezervace Lucie D. 2x)

5.-10.8.2013 volno

19.-24.8.2013 volno

 

19.5.2013 přidány nové fotky do sekce Naprodej k valáškovi Centosovi, se kterým pomalu pracujeme na přípravě na obsedání. Nosí sedlo a tento týden si začal zvykat i na udidlo. Pracujeme na dobrém pocitu bezpečí s člověkem a ve volnosti na rytmu v jednotlivých chodech, dále pak na naučení se základních věcí ze země jako je osobní prostor, chůze na vodítku a podvolování se tlaku, zvedání nohou ve volnosti atd. B.

6.5.2013 tento víkend u nás byla fotit šikovná Pavlína Trauškeová a zlomek jejích fotek od nás si můžete prohlédnout na:

http://pandm.rajce.idnes.cz/Kostelni_Strimelice../

 

15.4.2013 západ slunce a tajemné světlo, pasoucí se koně, kteří občas odfrknou, pomalu utichající zpěv ptáků připravujících se na soumrak a v dálce stádo ovcí. Zvláštní ticho a klid nesoucí v sobě velkou míru uvolnění. Krásný stav mysli, který nejde dokonale popsat slovy, ani zachytit fotografií. Takový byl páteční jarní podvečer u nás na pastvinách.... můžeme jim jen závidět ten poklidný život daleko od lidí ;o) B.

 

3.4.2013 jaru se nějak nechce přijít a my jen doufáme, že nepřijde rovnou léto, protože bychom prošvihli nejkrásnější část roku! Nově přijímáme mezi sebe lidičky k našim koníkům (výpomoc a tréninky) za příspěvek 600,-Kč měsíčně. Nově má taky Centos, který je naprodej, udělané krve na 2 roky a také má za sebou první úpravu zubů. B.

 

20.3.2013 naše malé hříbátko dnes slaví první rok života. Přejeme mu mnoho zdraví a šťastných chvil do dalších let!

"Prozradím vám, co je nejdůležitější, aby vám to opravdu fungovalo. Musíte milovat koně.

To je na prvním místě." Buck Brannaman

12.3.2013 vložen nový článek o další kobylce ve výcviku - Alvetce (včetně fotek) do sekce Co se dělo. B.

 

19.2.2013 přidán nový článeček o pobytech v létě 2012 u nás doma v sekci Co se dělo. Pobyty budeme nabízet i letos, po dohodě není problém i kdykoliv během roku. Tak se přihlašte pokud vás to zaujalo :o) Více info v sekci Výcvik. B.

 

"Mám rád své koně, a záleží mi na tom, aby to věděli." MVDr. Norbert Záliš

 

15.2.2013 vloženy nové fotky Centose při práci v sekci Na prodej. B.

 

31.0.2013 dnes vychází časopis Jezdectví a v něm můj rozhovor s mladými kaskadéry a trenéry koní Mirkou Kytkovou a Lukášem Tomšíkem. Rozhovor je to poměrně dlouhý a obsáhlý, o to více však poutavý a zajímavý. A stojí za přečtení ;o) Bára.

 

30.1.2013 malé shrnutí roku 2012 a poděkování:

K loňskému roku jen ve zkratce - máme radost. Povedlo se nejen obsednout a základně připravit několik koníků pro nové majitele, ale také několika dalším lidem vrátit ztracenou důvěru ve své koně - a to je asi největší radost, vidět je nyní oboustranně spokojené, to je ta největší odměna pro nás! A co dál - byl to rok velmi, velmi pracovní. Ale na malé radosti se přeci jen čas našel. Narodilo se nám překrásné hříbě. Vyrazili jsme i přes všechnu práci na dvoje hobby závůdečky, kde nám naši koně udělali svým chováním opravdovou radost. Párkrát jsme byli trénovat na jízdárně o pár vesnic dál od nás. Několikrát jsme se ocitli u našich úžasných trenérů doma a na kurzech, kde to možná nečekali :D a tak jsme se zase posunuli o malé krůčky dál... Zažili jsme neskutečně nádherné a pohodové přehánění našeho stáda masných krav jen ve dvou a za krásného počasí. Užili jsme si dvoudenní kliniku s Joe Wolterem, jedním z nejšikovnějších horsemanů světa a čerpali inspiraci na dalším kurzu Kay Wienricha. A hlavně, strávili jsme mnoho času v sedlech svých koní, kteří nám dělali celý rok opravdovou radost. No a povedlo se nám trošku zkulturnit náš dvůr (ale jen trošku :D) a postavit pro koníky tři boxíky, které ale využíváme jen občasně když je potřeba.

Majitelům koní ustájených u nás doma a těm, kteří s námi pravidelně trénovali, děkujeme za důvěru, kterou v nás vložili. Do roku 2013 přejeme všem mnoho dobrých a málo špatných (i ty jsou potřeba) zkušeností a plno radosti v sedle svých spokojených miláčků. Ať nám zdraví slouží a máme se rádi! ;o)                                                                          Bára Břusková

 

28.1.2013

"Násilí plodí jen další násilí!" ... A proto to tak dělat nechceme...

Možná už máte dost jízdáren plných nespokojených koní odevzdaných svému osudu, kteří vědí, že když si odšlapou "to svoje", mají pak zase na chvíli klid. Možná už máte plné zuby rádobytrenérů, kteří jen neustále ječí na Vás nebo Vaše děti, ale ve skutečnosti Vás moc nenaučí. Možná Vám chybí trochu porozumění a Vašemu koni také. Možná Jste tlačeni do něčeho, co Vám nedělá tak úplně radost...

Pokud byste chtěli vyzkoušet něco trochu jiného než je popsáno v předchozím odstavci, zkuste nás navštívit a vyzkoušejte si hodinu, ve které se o koních něco dozvíte. A nejen o koních, ale hlavně i něco o sobě samých...

Bára Břusková

tel. 775 932 903

P.S: hledáme mezi sebe dobrou duši na výpomoc a ježdění, dlouhodobější spolupráce vítána, ceník viz. sekce výcvik.

 

12.1.2013 s velkou lítostí nabízíme k prodeji naší 7 letou klisnu ČT Sarah. Pro tohle největší zlatíčko pod sluncem hledáme opravdu jednoho vhodného člověka z tisíce. Více v sekci Na prodej. B.

11.1.2013 do sekce Co se dělo... přidán nový článek o jedné z loňských akcí. B.

4.1.2013 vloženo pár nových aktuálních fotek našeho Centose nabízeného k prodeji, viz. sekce Na prodej. B.

3.1.2013 z provozních důvodů u nás doma došlo ke změnám v ceníku za výcvik viz. sekce Výcvik. B.

 

26.12.2012 konečně troška času na aktualizace a resty letošního roku. Do sekce Co se dělo... jsme vložili nový článek o endurance hobby závodech a o výcviku klisny haflinga Hiroshei. B.

23.12.2012 nabízíme dvě uvolněná místa po našich koních zájemcům o pastevní ustájení. Přejeme všem přátelům, známým a ostatním dobrým duším krásné a pohodové Vánoce. B.

 

16.12.2012 bohužel budeme nuceni snížit stavy našich koní a tak v sekci Na prodej nabízíme příští rok tříletého Centose. B.

 

11.11.2012 tak máme za sebou Pohodu Horse Race i Podzimní veselou jízdu. Myslím, že jsme si to všichni užili, a že i zimu prožijeme v dobré náladě a hlavně společně. Do sekce Co se dělo jsme vložili fotky ke článku o hřebci Grande Way. B.

 

26.10.2012 akční ceny výcviku na listopad a prosinec! Viz. sekce Výcvik. Do sekce Co se dělo vložen článek o dalším koníkovi, který byl u nás ve výcviku. Fotografie se připravují. B.

Informace pro zájemce o výcvik aneb jak to u nás probíhá:

Začínáme v kruhovce ze země, poté v sedle na lonži s nejrůznějšími prostocviky na získání rovnováhy a jistoty v sedle v kroku a v klusu. Po zvládnutí tohoto základu Vás čeká nekonečná práce v sedle na sobě samých, kdy dostáváte možnost zlepšovat zpočátku sebe, později i koně, na kterých jezdíte. Tyto informace platí pro začátečníky i pokročilé (s pokročilými probíráme vše od začátku, kdy si vysvětlíme co a jak a hlavně proč - vše většinou probíhá rychleji, než s úplnými začátečníky. Základ a celá filozofie našeho přístupu ke koním je to nejdůležitější a obejít se to opravdu nedá. Záleží jen a jen na Vaší šikovnosti, jak rychle se budete posunovat vpřed). Těšíme se na Vás!

 

8.10.2012 trošku se nám rozrostly počty koní na pastvinách a proto jsme na zimu vyhlásili stop stav ustájení. Bereme pouze koně do výcviku a přijímáme zájemce o výcvik jízdy na koni a práci ze země. B.

 

29.8.2012 a je to tady, třetí ročník!

 

22.8.2012  aktualizována sekce Na prodej. B.

 

15.7.2012 :o)

7.7.2012 nestíháme! Tak alespoň jedna fotečka z letošních tréninků... B.

 

20.6.2012 do našeho týmu hledáme nového človíčka se zájmem o koně a učení se všeho kolem nich od práce ze země po ježdění. K dispozici koně různého stáří a stupně výcviku. Měsíční příspěvky 1000-1500,-Kč podle četnosti docházky, výpomoc a pravidelné tréninky. Vyjížďky, účast na akcích pořádaných v naší stáji. Vše záleží na vašem čase a chuti učit se.

 

Dále hledáme na prázdniny někoho, kdo by si tréninky plně odpracoval, tzn. bez příspěvků. Možnost po dohodě spaní ve vlastním stanu, k dispozici kuchyňka, WC a sprcha.

 

Poslední novinkou jsou týdenní pobyty u nás na statku v termínech:

16. - 22.7.2012

23. - 29.7.2012

Jedná se o pobyt s vlastním a nebo od nás propůjčeným koněm na týden s každodenním výcvikem. Spaní ve vlastním stanu, k dispozici sprcha, WC, kuchyňka s dvojvařičem, troubou, mikrovlnkou a lednicí. Pro koně výběh či pastvina a dva boxy, krmení senem a nebo pouze pastva. Cena za týden pro jednu osobu a koně je 4000,-Kč. Kapacita jsou 2 osoby na týden.

V případě zájmu, dotazů a závazných přihlášek pište na Dasike@centrum.cz nebo volejte 775 932 903 Bára Břusková

 

7.6.2012 po dlouhé pauze nová aktualizace v sekci Co se dělo... tentokrát malé shrnutí roku 2011. Fotogalerie k článku se připravuje a brzy přibudou i články o dalších koních ve výcviku a info o tom, o co se letos snažíme :o) B.

22.3.2012 křičíme do světa dobrou zprávu, že se nám 20. 3.2012 v 19:30 narodil krásný zdravý strakatý hřebeček! Čekali jsme na něj jedenáct měsíců a týden a máme z něho velikou radost! Po noci ve stodole jsme ho vyšoupli na pastvinu, kde bude trávit zbytek života :o) a dnes se probudil do mlhavého rána :o) B.

 

21. března, na první jarní den, vyšlo nové číslo časopisu Horseman (nakladatelství Harmony), které (jako vždy) stojí za to si přečíst!

 

21.2.2012 v sekci Co se dělo přidán článek o klisně Buffy, která je u nás ve výcviku. B.

"Mnoho chyb se zrodilo z pravdy, která byla zneužitá." Voltaire

 

3.2.2012 pomalu plánujeme akce pro tento rok, máme omrzlá okna a koníci huňaté kožíšky. A už se pomalu těšíme na jaro a hříběcí přírůstek! B.

23.1.2012 upraveny ceníky platné pro rok 2012 v sekcích Pastevní ustájení a Výcvik. B.

 

4.1.2012 na sklonku roku 2011 vyšlo další číslo časopisu Horseman. Je nabité zajímavými články, které určitě stojí nejen za přečtení, ale také vedou k zamyšlení. B.

 

3.1.2012 přidán nový článek do sekce Co se dělo... B.

 

 

11.12.2011 rozhodli jsme se přijmout k našim koním dalšího člověka, který zapadne do naší party; a to místo individuálních lekcí. Chceme totiž stálého člověka, který si s koněm, kterého bude jezdit, dokonale sedne a budou se společně posouvat někam dál, ať už v ježdění, tak ve vzájemném porozumění. Nechceme, aby se na našich koních střídali každý den jiní lidé... jde nám o oboustrannou spokojenost:

Hledáme mezi sebe někoho, kdo má zájem dlouhodobě se něco naučit v oblasti horsemanshipu - ať už co se týká ježdění, práce ze země či péči o koně a všeho kolem nich. Nezáleží nám na věku ani zkušenostech (začátečníky uvítáme, nekuřákům dáme přednost), ale na chuti pracovat, jezdit, učit se a hlavně záleží na vztahu ke koním. Docházka 1x - 4x týdně, příspěvek 1000-1500,-Kč měsíčně (1x týdně 1000,-Kč; 2-4x týdně 1500,-Kč) - pravidelné tréninky, vyjížďky, práce ze země, výpomoc s prací kolem koní, účast na akcích pořádaných u nás ve stáji. Pokud budete šikovní, dostanete možnost získání zkušeností na různých typech koní různého stáří. Tel.: 775 932 903, Dasike@centrum.cz, Praha - východ, Kostelní Střimelice (30 km od Prahy 4). P.S: pokud hledáte stádo komančů, se kterým se budete neřízeně řítit krajinou, nebudeme nic pro Vás. Máme hlubší zájem o podstatu jezdectví.

"Je to stejné jako s četbou knihy. Buď ji jen prolistujete a podtrháte zajímavá místa, anebo znáte každé její slovo. Když se vás na ni pak někdo zeptá, dokážete odpovědět na každou otázku. Takhle by to mělo být i s Vaším koněm. Musíte ho opravdu znát, abyste mu dokázali pomoci pochopit vás." Ray Hunt

30.11.2011 vložen článek do sekce Co se dělo... o klisně Quebec, která je u nás nyní ve výcviku. B.

 

19.10.2011 přidán další článek v sekci Co se dělo. Brzy přibude i nějaký ten článek o koních, kteří jsou u nás doma ve výcviku. B.

"Jezdectví je cesta bláznů, kteří se snaží uchopit neuchopitelné." Václav Bořánek

9.10.2011 restů je moc, ale konečně trocha času alespoň na malou aktualizaci. Takže mrkněte na nový příspěvek do sekce Co se dělo... B.

Nezapomeňte si koupit nový časopis na našem trhu - Horseman (nakladatelství Harmony) je novinkou na našem trhu od září 2011.

"Veselé oko je vždy základem. Koně mají velký smysl pro humor. Někteří koně mají také takový ten suchý anlický humor, někteří koně jsou zase veselí trpaslíci. Nikdy jim to neber." Václav Bořánek

26.8.2011 novinky v sekcích  Co se dělo... a Na prodej. B.

 

 

8.8.2011 doplněny sekce Na prodej a Co se dělo... B.

25.7.2011 přidána nová sekce Na prodej. B.

"Holeň jezdce je signál, ne donucovací prostředek." V. Bořánek

22.7.2011 upravujeme naše stránky jak jen nám čas dovolí, a proto prosíme o trpělivost. Zatím vzniká nová sekce Něco málo o nás s dalšími podsekcemi. B.

1.7.2011  konečně vloženy fotky k tréninku v sekci Co se dělo... B.

22.6.2011 v sekci Co se dělo přibylo info z našeho tréninku s Vaškem Bořánkem. Fotečky taky budou, ale musíme se tou záplavou probrat (je jich něco přes 600  :o) B.

8.6.2011 další akce ve stylu divokého západu - viz. sekce Co se dělo... B.

27.5.2011 vloženo pár fotek z naší první letošní akce v sekci Co se dělo...

"Horsemanship neděláš...? Horsemanship není nějaký speciální obor. Možná v Česko-Moravsko-Slovensku, ale normálně ne. Horsemanship je volně přeloženo jen Jezdectví. A jezdectví je buď dobré nebo špatné. Pokud "jezdectví" neděláš, tak co tedy děláš?" Václav Bořánek

"Nezáleží na tom, čí metody používáte, ale jaké máte srdce." Martin Black

4.4.2010 v sekci "Co se dělo" přibylo stručné zhodnocení roku 2010. Fotečky chystáme. B.

23.3.2011 aktualizována nabídka služeb a ceníku v sekci "Výcvik".

11.3.2011 v nejbližší době připravujeme reorganizaci stránek včetně nabídky služeb a nového ceníku.

Od března také vozíme děti - každý čtvrtek 16-17hod., vždy po telefonické objednávce předem na tel: 775 932 903; Cena je 100,-Kč/20min.

11.2.2011  do roku 2011 nás vstoupilo o jednoho víc a je to moc fajn. Konečně už také v případě ustájení můžeme říct: majitel bydlí v místě. Tož hurá. 

Co je nového:

- uvolnilo se nám místo v pastevním ustájení, v současné době jsou volná místa pro 2 nové koníky. Pokud máte zájem, více info najdete v sekci Pastevní ustájení.

- pokud se najde člověk, který má zájem se něco naučit v oblasti horsemanshipu - ať už v ježdění či péči o koně a všeho kolem nich, neváhejte se ozvat. Na věku ani zkušenostech nám nezáleží, důležitější je vztah ke koním a chuť se učit. Cena 400,-Kč za jednotlivé lekce a nebo možnost slevy v případě pravidelné pomoci kolem koní 1-2x týdně.

- nabízíme 1-3 volná místa pro hřebečky 1-2 roky, kteří by dělali parťáky našemu ročkovi.

V případě zájmu o se ozvěte na tel.: 775 932 903 a nebo mailem na Dasike@centrum.cz

 

prosinec: v Jezdectví najdete velmi zajímavý rozhovor s Martinem Blackem, který mi pomohla zrealizovat Barunka Bořánková.

30.10.2010 právě vyšlo listopadové Jezdectví a v něm článek o Extrem Horse Race. Hledáme další parťáky k našemu hřebečkovi, viz. sekce Pastevní ustájení. B.

12.10.2010 v říjnovém Jezdectví vyšel rozhovor s lidmi, kterých si neskutečně vážím, a to s Bárou a Vaškem Bořánkovými. Je mi velkou ctí být pod tímto rozhovorem podepsaná...

   

"Nestěžujte si na dlouhou cestu, radujte se z toho, že po ní můžete jít." Wolf Freiheit

Tyto stránky jsou v provozu od roku 2007. Děkujeme všem, kteří je pravidelně navštěvují. Z kapacitních důvodů nastalo pár změn a od nynějška jsou to stránky spíše informativního charakteru. Za Stáj Kostelní Střimelice Bára Břusková.

                                              

Vstupní základní kurzík - o co jde? Než začnete patřit do naší party, je potřeba se Vám nejprve velmi intenzivně věnovat, vše Vám ukázat a vysvětlit - proto tento individuální kurzík. Projdete si vším od začátku, i když Jste už pokročilí, protože Vás musíme zasvětit do našich tajů práce s koněm a přístupu k nim. Je to někdy na zavařenou hlavu a téměř se Vám z ní po těch informacích kouří. Máte taky pocit, že vše, co Jste dělali dosud, musíte najednou zapomenout, a začít to dělat úplně jinak. Postupně Vám ale dojdou souvislosti a nakonec zjistíte, že už to ani jinak dělat nemůžete :o) a co se při kurzíku dozvíte a naučíte? To je hlavně na Vás, ale my se budeme snažit o toto: ošetřování koně, vodění koně, úvod do horsemanshipu a práce ze země - poslání na kruh, způsoby zastavení koně, rytmus, hýbání zádí a předkem, couvání. Pak také sedlání, zásady správného sedu, prostocviky a úprava sedu na lonži ve všech chodech a nakonec základy ježdění v sedle. Kam až se dostanete, je jen a jen na Vás! Poté už patříte do našeho týmu ;o)